Joga w wielkim mieście

Joga w plenerze miejskim

Niedawno miałam okazję sfotografować dwie nauczycielki jogi, które bardzo cenię. Praktykę jogi można fotografować w nieskończenie wielu miejscach, ale sany na łonie przyrody to chyba najczęstszy  motyw zdjęć związanych z jogą. Jednak mnie pociągają ostatnio zdjęcia  przedstawiające praktykę w miejskim plenerze. Od bardzo dawna wiedziałam, że chcę zrobić taką sesję w miejscu, które bardzo lubię.

marta joga

Iga i Marta joga

Most Gdański to jeden z ładniejszych warszawskich mostów. Nic dziwnego, że jest lubiany przez fotografów. Oprócz Mostu Świętokrzyskiego to właśnie tam odbywa się najwięcej sesji ślubnych. Jednak to nie sam most stanowił dla mnie najważniejsze tło do zdjęć.

Iga i Marta 1 joga

Nietypowe schody

Najbardziej wdzięcznym elementem tej lokalizacji są kręcone schody. Przylegają do mostu i łączą przystanek tramwajowy na górze i autobusowy na dole. Uwielbiam te schody i to jak bardzo są plastyczne. Zachwyca mnie to jak wiele całkowicie różnych ujęć można uzyskać przesuwając się zaledwie o kilka kroków w prawo, lewo, w górę i w dół. Jeśli do tego dodamy zmianę kąta padania promieni słonecznych można pobawić się także tropiąc cienie i wyszukując podobieństwa linii. Jednak w dniu, w którym zrobiłam tą sesję do dyspozycji miałam tylko poranne miękkie światło zza chmur. Z tego powodu skupiłam się na powiązaniu moich modelek z otoczeniem.

Iga i Marta j11 joga

Iga i Marta 7 joga

Iga i Marta 8 joga

Iga i Marta 9 joga

Joga i jej siła łączenia

Moimi modelkami były Iga Kruk-Żurawska i Marta Nadratowska. Iga uczy ashtanga jogi, redaguje teksty i prowadzi bloga Nie tylko, lecz także, na którym publikuje recenzje, pisze o jodze i podróżach. Marta Nadratowska to nauczycielka vinyasa jogi, wielbicielka jazdy na rowerze, zdrowego żywienia, o czym pisze do magazynu “Joga”,  całkowicie oddana swojej suczce Jadzi. Zwróćcie uwagę na tatuaż na prawej ręce Marty 🙂

Marta i Iga joga

Dziewczyny przyjaźnią się od dawna, a od niedawna organizują wspólne wyjazdowe warsztaty jogi. Na ostatnim ja także miałam okazję być, a efekty zrobionych tam sesji będziecie mogli obejrzeć na moim instagramie.   Iga i Marta 6 joga

Bardzo lubię patrzeć na to jak wspaniale się uzupełniają. Wierzę, że udało mi się to oddać na zdjęciach.

Iga i Marta 12 joga

Iga i Marta 13 joga

Iga i Marta 14 joga

Jeśli  jesteście z Warszawy i myślicie o kontynuacji praktyki pod okiem nauczyciela, albo dopiero wykiełkował w Was pomysł, żeby zacząć chodzić jogę polecam Wam zajęcia u Igi i  Marty.

Iga i Marta 15 joga
Ubrania pochodzą z kolekcji Risk made in Warsaw.
Facebookpinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *