Sezamie industrial, loft otwórz się!

Dziś zabieram Was na wyprawę do mojego ulubionego miasta, czyli do Berlina. Nie zobaczycie jednak w tym poście ani Bramy Brandenburskiej, ani dworca Zoo, ani Checkpoint Charlie. Nie będzie tym razem nic o kawiarniach, a kilka takich postów już możecie znaleźć na blogu choćby tu i tu. Miejsce, które dla Was sfotografowałam jest niezwykłe, a jeśli tak jak ja lubicie meble z duszą myślę, że po obejrzeniu zdjęć będziecie chcieli koniecznie je odwiedzić podczas najbliższej wizyty w stolicy Niemiec.  Styl industrialny króluje tam niepodzielnie.

Urban Industrial – mekka dla miłośników vintage i loft

wnętrze industrial

urban industrial

Zastanawialiście się kiedyś, siedząc w berlińskiej kawiarni, skąd właściciele lokalu biorą te wszystkie metalowe krzesła, stare lampy i szafy? Bo ja tak.  Otóż są takie miejsca, gdzie wybór mebli pochodzących z zamkniętych fabryk i zakładów przyprawia o zawrót głowy. Jednym z nich jest sklep Urban Industrial zlokalizowany przy ulicy Hasenheide 13 w dzielnicy  Kreuzberg.

biuro industrial

szafa industrial

W czasie gdy mieszkałam w Berlinie i podczas wielu późniejszych podróży do tego miasta poznałam wiele miejsc, w których można kupić industrialne meble i dodatki, ale w żadnym z nich nie spotkałam takiej różnorodności, a także poczucia humoru oraz zmysłu estetyki twórców.

zegar industrial

sprint industrial

koło industrial

Królestwo przemysłowego vintage

Urban Industrial to istny raj dla tych, którzy zwykle spędzają godziny na poszukiwaniach odpowiednich mebli. Tutaj można znaleźć wszystko. Samych białych szafek lekarskich jest w ofercie co najmniej kilkanaście.  Do tego można doliczyć dziesiątki foteli, setki szkolnych drewnianych krzeseł i niezliczone ilości bardzo efektownych, podświetlanych liter.

szafki lekarskie industrial

fotele industrial

krzyż industrial

witraż industrial

litery industrial

szafka industrial

W tym niecodziennym miejscu można znaleźć także szkło i ceramikę, stare plakaty, książki, a także wyposażenie dawnych sal gimnastycznych. Jestem przekonana, że cokolwiek industrialnego nam się wymarzy, tam to znajdziemy. Rzeczy pochodzą z zamkniętych fabryk, zakładów i sklepów z całego kraju.

neony industrial

biurko industrial

piele industrial

waga industrial

żyrandole industrial

Co ciekawe, to nietypowe miejsce można także wynająć na eventy. W przeszłości było salą balową, teatrem i klubem. Już sobie wyobrażam imprezę w półmroku, wśród labiryntów Urban Industrial.

tablica industrial

posąg industrial

fotele industrial

żółty fotel industrial

Inspiracje

Urban Industrial to nie tylko miejsce na zakupy czy imprezę. Dla mnie jest to przede wszystkim miejsce niezwykle inspirujące. Nic dziwnego, że zgromadzone tam przedmioty są w dobrej kondycji, skoro zostały wykonane ze starannością i z materiałów wysokiej jakości. Twórcy chcieli, aby służyły przez lata i tak też jest, nawet jeśli zmienia się ich charakter użytkowy, jak chociażby w przypadku wspomnianych wcześniej szafek lekarskich, które coraz częściej pojawiają się w eklektycznych salonach.

kanapa industrial

piłki industrial

widok industrial

Wiele marek wnętrzarskich inspiruje się starymi meblami, jak chociażby Hay, który od niedawna ma w ofercie krzesła bardzo przypominające te, które pamiętamy ze szkoły.

stół industrial

drabina industrial

Macie ochotę na więcej postów o stylu industrialnym i vintage we wnętrzach? Jeśli tak, to koniecznie dajcie z nać w komentarzach. Mam w zanadrzu jeszcze kilka perełek.

Facebookpinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *