Z laptopem w kawiarni – Wrocław 2019 aktualizacja

Z laptopem w kawiarni nad Odrą

Wrocław odwiedzam niezbyt często, ostania okazja nadarzyła mi się wiosną prawie trzy lata temu. Wtedy też napisałam dla Was posta z laptopem w kawiarni, który ku mojemu zaskoczeniu  nadal cieszy się ogromną popularnością. Ten post był wynikiem mojej potrzeby znalezienia miejsca, w którym mogłabym popracować przy komputerze, a przy okazji czegoś się napić, coś zjeść. Trzy lata to bardzo długi okres, więc przyszedł czas na aktualizację. Jeśli chcecie wiedzieć gdzie obecnie można iść, by w miłym otoczeniu spędzić kilka godzin przy pracy zebrałam dla Was kilka adresów poniżej.

z laptopem

Bema Cafe

Legnicka 56

Drobnera 38

Plac Solny 4

Grabiszyńska 238

Pierwsza kawiarnia została otwarta w 2013 roku tuż obok placu Bema. Od tego czasu sieć rozrosła się aż do czterech punktów na mapie Wrocławia. Wypijecie w nich kawy klasyczne i alternatywy. Zjecie coś niedużego na śniadanie i na lunch (uwaga, jeśli nie jecie glutenu to opcji zostaje niewiele). Wnętrza kawiarni są dosyć proste, przyjemne, a klimat nieformalny i odpowiedni do pracy.

Cafe Rozrusznik

Cybulskiego 15

Bardzo przyjemna kawiarnia, czynna już od 7.30. Jedna z pierwszych serwujących kawę typu specialty. Miejsce nie jest duże, a wnętrze po remoncie jest typowe dla nowoczesnych kawiarni z drewnianą ladą na metalowym szkielecie. Napijecie się tam i klasyki i alternatywy, zjecie coś słodkiego. Miejsce dla tych, którzy do pracy w laptopem poza domem preferują kameralne warunki.

z laptopem

z laptopem

Stacja Dizajn – Resto Bar

Plac Orląt Lwowskich 20d

To nie jest zwyczajne miejsce. To królestwo dla miłośników wzornictwa. Jeśli przy okazji są blogerami potrzebującymi popracować gdzieś z laptopem w kawiarni, to właściwie jest to raj. Resto Bar was nakarmi (chociaż jeśli jesteście wege, tak jak ja, to niestety oferta jest znikoma) i napoi. W przylegającej do niego Stacji Dizajn zobaczycie wiele pięknych mebli, ceramiki, lamp i obrazów, które możecie od razu zakupić, bo jest to concept store. Stacja Dizajn i Resto Bar znajdują się  w budynku Dworca Świebodzkiego. Już samo to buduje fantastyczny klimat. Ja nie mogłam oderwać oczu. Podsumowując polecam to miejsce osobom kochającym design i lubiącym pracować w nietypowych, charakterystycznych miejscach.

Cocofli

Pawła Włodkowica 9

Kocham kawiarnie i księgarnie w jednym. Tak sobie czasem marzę o tym, by ktoś mnie zamknął na miesiąc w takim miejscu, abym nie musiała nigdzie wychodzić, tylko pić, jeść i czytać. No może zrobiłabym, co najwyżej, małą przerwę na jogę. Cocofli to właśnie takie miejsce z moich marzeń. Gdy się jest takim molem książkowym jak ja, może trudno się skupić na samej pracy, gdy wokół tyle fantastycznych książek, ale od czego są przerwy? Między książkami a laptopem warto zawiesić także oko na ścianach, gdzie są prezentowane wystawy grafików. A wieczorem napijecie się wina. Cocofli jest czynne od 10 do 00, więc jeśli jesteście sowami to będzie idealne miejsce dla was.

Cherubinowy Wędrowiec

Plac Nankiera 172

Nietypowa nazwa wzięła się od dzieła Angelusa Silesiusa czyli Anioła Ślązaka, a dokładniej jego dzieła o tym tytule. Kawiarnia jest zlokalizowana w Ogrodzie Ossolineum. Wnętrze z oryginalnym, wysokim sklepieniem i dużymi oknami odróżnia Cherubinowego Wędrowca od innych miejsc. Wystrój jest estetyczny, pozbawiony nadmiaru ozdobników, co bardzo się chwali. Do dyspozycji są oprócz standardowych krzeseł bardzo wygodne fotele. Wasze szukające wygody ciała na pewno będą wam za to wdzięczne. W tygodniu oprócz słodkości zjecie tam tarty z różnymi dodatkami.

z laptopem

z laptopem

Koton Kocia Kawiarnia

Igielna 41

Jesteście we Wrocławiu, musicie popracować gdzieś w kawiarni z laptopem i tęsknicie za swoimi futrzakami? Idźcie koniecznie do Kotona. Jeśli będziecie mieli szczęście swoim towarzystwem zaszczyci was nie jeden, nie dwa a cztery koty. Bo to kocia kawiarnia jest i to z prawdziwego zdarzenia. Obok wygodnych kanap i foteli są tam także specjalne podwieszane półki z posłaniami dla kotów, wielkie poduchy i huśtawka. Oprócz kawy z ekspresu, pysznej zimowej herbaty i kakao dostaniecie tam różne ciasta i ciasteczka. A gdy będziecie mieli dość pracy polecam rozmowy z miłą obsługą i drapanie kocich rezydentów za uszkiem.

Etno Cafe

Świdnicka 50

W poprzednim zestawieniu miejsc do pracy z laptopem polecałam wam Starbucksa, dziś  zachęcam do odwiedzenia innej, chociaż znacznie mniejszej, sieciówki. Etno powstała w Polsce dzięki czterem znajomym, w tym pewnemu Etiopczykowi. W 2015 otwarto pierwszą kawiarnię Etno właśnie we Wrocławiu, a w tej chwili jest ich już kilkanaście w całym kraju. Każda z nich, a przynajmniej te, które miałam okazję odwiedzić,  jest przestronna. Dzięki zastosowaniu ciemnych turkusów i zieleni łączonych ze złotem, czernią i nowoczesnymi meblami oraz dużą ilością roślin jest tam bardzo przyjemnie. Etno oprócz kaw serwuje także jedzenie oraz prowadzi sprzedaż ziaren z własnej palarni.

z laptopem

FC Cafe

Kuźnicza 30

Jedno z niezobowiązujących, żywych miejsce, gdzie wypijecie dobrą kawę w każdej wersji. Zjecie tam zarówno coś mniejszego, jak i większego i popracujecie  przy dużych oknach na krzesłach barowych lub przy stoliku na piętrze. Wystrój jest nowoczesny, sporo roślin, a miejsce zachęcą do powrotów. Dla tych, którzy lubią miejsca z radosną energią.

Gniazdo

Świdnicka 50

W niewielkiej odległości od Etno znajdziecie inną kawiarnię, w której będzie wam się przyjemnie pracowało. Gniazdo oprócz kaw specialty i różnych naparów oferuje także różne wersje śniadania i lunche w formie misek z różnymi składnikami.  Wnętrze jest nowoczesne, z dominującym motywem heksagonu – na płytkach podłogowych i blatach stolików.

Kawalerka

Benedykta Polaka 12

Miejsce przy głównych studenckich szlakach komunikacyjnych. W Kawalerce do wyboru macie kawowe klasyki, alternatywy i wersje wzbogacane dodatkami, np z arbuzem, bananem czy kokosem. Do jedzenia znajdziecie tam kanapki, tosty i owsianki. Popracujecie przy jednym z kilku stolików pod ceglaną ścianą. Przytulnie i kameralnie, jak to w kawalerce.

Dinette

z laptopem

Plac Teatralny 8

To nie jest zwykła kawiarnia, lecz bistro, ale postanowiłam umieścić tutaj Dinette ze względu na fakt, że pojawiła się także w poprzednim zestawieniu. Z tą różnicą, że tym razem zachęcam was do odwiedzenia nowego lokalu pod tą nazwą na przeciwko Opery. Wystrój nowej Dinette jest w tym samym stylu, co w Sky Tower – te same lampy, podłoga w czarno-białą szachownicę, drewno na ścianach i rośliny i duża dbałość o jakość i szczegóły. Zachwyca mnie zieleń przy barze i prostokątne lustra z zaokrąglonymi rogami. W karcie każdy znajcie coś dla siebie – i na śniadanie i na lunch i na kolację. Polecam Dinette do pracy raczej w godzinach przedlunchowych, gdy jest spokojnie i łatwiej się skupić.

Podsumowując, we Wrocławiu znajdziecie wiele miejsc, w których będziecie mogli popracować z laptopem w miłym otoczeniu i przy okazji coś zjeść i napić się dobrej kawy.  Mam nadzieję, że ten post będzie dla was pomocny w wyborze.

 

 

 

Facebookpinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *