Wzorowe targi rzeczy- podsumowanie i dużo zdjęć

Maj jak co roku obfitował w wydarzenia. Natężenie jest zawsze  tak duże, że wprost trudno wybrać, na które iść, a które sobie odpuścić. W tym roku za sprawą Wzorów i Targów Rzeczy Ładnych liczba imprez, których nie można pominąć była jeszcze dłuższa.

Ostatnio marudziłam, że z powodu dużej ilości odwiedzających na niektórych targach bardzo trudno jest zrobić zdjęcia. Tym razem ku mojemu zaskoczeniu takiego problemu nie było. Zarówno na Wzorach, jak i na TRŁ mogłam bez większych przeszkód sfotografować te stoiska, które szczególnie mnie interesowały. Nie wiem czy to za sprawą wczesnej godziny- na obie imprezy wybrałam się w pierwszej części dnia, czy mniejszego zainteresowania tego typu wydarzeniami.

Dom Towarowy Braci Jabłkowskich zawsze chętnie odwiedzam, bo mam miłe wspomnienia związane z tym miejscem. Wiele lat temu chodziłam tam po ubrania, a trochę później zamiast iść na nudne wykłady rozsiadałam się w wygodnych fotelach księgarni Traffic, która tam się mieściła. Mogłam spokojnie czytać wszystkie książki, które ze względu na ograniczony studencki budżet nie mogły zamieszkać na moich półkach. Obecnie Dom Towarowy Braci Jabłkowskich jest klimatycznym miejscem, w którym praktycznie co tydzień odbywają się  przeróżne wydarzenia.   Tym razem na trzech piętrach zaprezentowało się ponad 120 marek tworzących meble, ubrania, książki i artykuły papiernicze, biżuterię i zabawki dla dzieci.

IMG_1263

IMG_1250

IMG_1213

Rzeczy, które szczególnie przykuły moją uwagę:

IMG_1216

Kolektyv

IMG_1218

 

Kartonowe drapaki Catphil. Nie byli pierwsi jeśli chodzi o pomysł, ale duży plus dla nich za kolory, jakość wykonania i ceny na targach. Ja też się skusiłam na zakup.

IMG_1234

Design it.In Silesia czyli projekty ze Śląska

IMG_1238

IMG_1231

A na koniec GLYK  czyli najlepsze świece zapachowe jakie znam. Najlepsze bo mają najtrwalszy zapach, który nie znika w ciągu kilku dni od otwarcia opakowania, świece pachną także w trakcie spalania. Są prosto i estetycznie zapakowane, dużo praktyczniej niż inne świece dostępne na naszym rynku. Świece są w szklanych pojemnikach, pakowane w bawełniane woreczki, a następnie w tuby z metalową pokrywką. Ich twórczyni długo nad nimi pracowała. Widać, że są dopieszczone w każdym aspekcie, a to bardzo cenię. IMG_1244

Targi Rzeczy Ładnych

IMG_1360

Tutaj za sprawą GrowRaw i innych wystawców czuć było wiosnę. Stoiska wprost tonęły w kwiatach.

IMG_1352

IMG_1283

IMG_1349

IMG_1357

Stoisko GDEL & GRIN House Design zostało wybrane najładniejszym podczas tej wiosennej edycji targów.

IMG_1301

IMG_1366

IMG_1368

Zainteresowanie makramami obserwuję już od pewnego czasu. Bardzo ucieszyło mnie, że pojawiły się także na targach. Dzieła MOX macrame są przepiękne.

IMG_1290

Jak zawsze dużo było lamp industrialnych

IMG_1291

IMG_1362

IMG_1361

Nowością na targach były Lampoludy czyli lampki na mosiężnych nóżkach, które dowolnie można ustawiać.

IMG_1293

 

IMG_1303

IMG_1304

Pomysł na regał Rzemiosło w kształcie granic Warszawy uważam za genialny.

IMG_1305

“Bób Hummus Włoszczyzna” od Pan Lis fantastyczny.

IMG_1280

Ceramika od design em.wu. IMG_1308

Nowe stoisko Inżynierii DesignuIMG_1322

Jedyne w swoim rodzaju, niesamowicie dopracowane grafiki utalentowanego Bartosza Kosowskiego. Kilka z nich już u nas wisi. Uwielbiam i czekam na więcej.

IMG_1332

IMG_1331

Memory od ZagrywkiIMG_1346

Bajkowe grafiki Katarzyny Bogdańskiej

IMG_1337

IMG_1339

IMG_1340

Plakaty od City Art PostersIMG_1347

Siedziska od Bini

IMG_1354

To była uczta dla oczu. Tym razem nie wyszłam z przekonaniem, że to wszystko już było, że nic nowego się nie pojawia. Wprost przeciwnie. Nasi twórcy pokazują, że są kreatywni i robią świetne rzeczy. Mam nadzieję, że na kolejnych targach zaprezentują ich jeszcze więcej.

 

Facebookpinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *