Spis przedświątecznych targów designu w Warszawie

Dziś będzie o tym, gdzie w Warszawie poza nielicznymi sklepami stacjonarnymi, możecie kupić dobrze zaprojektowane prezenty świąteczne Ponieważ jest to blog osobisty, podzielę także z Wami moimi spostrzeżeniami.

Odkąd wróciliśmy z Berlina wciąż ze zdziwieniem obserwuję coraz większą ilość targów designu i rękodzieła. Z jednej strony cieszę się, bo to oznacza, że rośnie grupa osób, które cenią przedmioty unikatowe i wykonane w Polsce. Coraz więcej kupujących zwraca uwagę nie tylko na logo znanej marki, ale myśli także o tym gdzie i w jakich warunkach został wykonany przedmiot, który właśnie nabywają.  Chcemy mieć rzeczy ładne, ale też i modne, a trzeba przyznać że nasi twórcy podążają za trendami. Z drugiej strony im więcej jest targów tym mniej ludzi przychodzi na każde z nich. Tylko najwytrwalsi zdecydują się na odwiedzenie trzech czy czterech w sezonie.

Niestety udział w niektórych z nich jest płatny nie tylko dla wystawców, ale także dla odwiedzających, co według mnie jest przesadą. Czy centra handlowe i mniejsze sklepy też powinny od nas pobierać opłaty za wejście? Uważam, że organizatorom powinny wystarczyć dochody pozyskane z opłat za stoiska, a te są niemałe.  Znam wielu twórców, którzy wystawiają się na tego typu imprezach, wiem jakiego rzędu są to kwoty. Nie raz i nie dwa usłyszałam od nich że ze sprzedaży wystawionych przedmiotów ledwie udało im się pokryć koszty udziału.  Czy macie takie samo zdanie? Czy targi powinny być płatne? Podzielcie się opinią w komentarzach pod postem.

Poniżej wklejam listę imprez, które odbędą się w tegorocznym sezonie. Dotyczą tylko Warszawy, bo tutaj mieszkam.  Na niektóre z tych wydarzeń na pewno się wybiorę i postaram się zamieścić fotorelacje na blogu.

27-29.11 Warszawskie Targi Książki Artystycznej

Po raz pierwszy w Warszawie! Już nie mogę się doczekać, bo książki uwielbiam.  Chyba sama sobie sprawię prezent pod choinkę 🙂

29.11 Och! Bazar

Około 100 wystawców, głównie z ubraniami i biżuterią, ale rzeczy do domu też mają być

06.12 Targi Designu Wzory

Jedna z największych imprez obok Targów Rzeczy Ładnych.

12-13.12 Targ Świąteczny

Tak samo jak Och! Bazar odbędzie się w Babce do wynajęcia.

14-17.12 Market Świąteczny by Warszawski Smak

Odbędzie się w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. Głównie będą tam jadalne prezenty, ale nie tylko.

19-20.12 Mustache Yard Sale

Organizatorzy zapowiadają ponad 400 wystawców. Z racji wybranej daty obawiam się, że będą tam się działy dantejskie sceny i jak co roku wszyscy wyruszą na zakupy w ostatniej chwili.

Jeśli pominęłam jakąś ważną imprezę koniecznie dajcie znać w komentarzach.

 

 

Facebookpinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *