Prezenty last minute – gdzie kupić unikatowe rzeczy w Warszawie

Jeśli zasypiacie z myślą, że jeszcze nie macie prezentów dla waszych najbliższych i budzicie się zestresowani, bo czasu coraz mniej, to ten post jest dla Was.

Galeria handlowa to ostatnie miejsce, w jakim lubię robić zakupy. Preferuję małe sklepy. A w grudniu staram się nawet nie przebywać w okolicach dużych galerii. Myślę, że powody są jasne- tłok, hałas, a rzeczy które można tam kupić w większości przypadków zostały wyprodukowane nieetycznie i z pominięciem praw pracownika. Ja nie chcę wspierać takiego biznesu i mam nadzieję, że Wy też nie.

Fajne rzeczy, wyprodukowane w małych manufakturach w Polsce można kupić w sieci, ale szanse, że dotrą na czas z dnia na dzień maleje. Poczta i firmy kurierskie mają teraz ogromne obciążenie.

Co mają w takim razie zrobić ci z Was którzy przegapili Targi Rzeczy Ładnych, albo nie chcieli stać w długiej kolejce po bilet (To jedyna impreza, na którą wstęp jest płatny. Czy słusznie?)

Możecie odwiedzić sklepu z designem, które specjalnie przed świętami wydłużają godziny otwarcia, np. Reset na Mokotowie.  Ale jest też inne wyjście. Przede wszystkim w 17 i 18 grudnia, czyli w ten weekend odbędą się Wzory  w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich Tym razem organizatorzy zapowiadają 200 wystawców. To największe targi designu, które jeszcze przed nami.

W ten sam weekend będzie miał miejsce  Mustache Yard Sale tym razem w nietypowej lokalizacji, bo w Hali Mirowskiej. Bardzo mnie to ucieszyło, że wreszcie jest szansa na odczarowanie tego miejsca, które raczej kojarzy się wszystkim z budami bazarowymi i kwiatami. Na Mustache również znajdziecie dział z designem, chociaż większość wystawców stanowią marki ubraniowe i biżuteryjne.

Jeśli się nie wyrobicie ze wszystkimi zakupami, nie martwcie się, bo w dniach 19-23 grudnia czeka Was jeszcze Halo Prezentuje, również w Hali Mirowskiej.

A także na Cloudmine Etoile w Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Pańskiej 3, w dniach 17-22 grudnia.

Upominków możecie też poszukać na Och! Bazar Last Minute 22 grudnia w Niebie przy ul. Nowy świat 21

Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

Facebookpinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *