Joga modeluje każde wnętrze

Międzynarodowy Dzień Jogi

Dziś jest szczególny dzień. Po pierwsze dlatego, że właśnie stoimy na progu lata, tego pięknego czasu, gdy będziemy wystawiać nasze ciała na słońce, pić kawę z lodem, objadać się truskawkami, jagodami i borówkami, a czasem gdy słońce szczególnie mocno przygrzeje, zatęsknimy nawet za widokiem ośnieżonego lasu. Ja tak w każdym razie mam. Po drugie, dziś jest Międzynarodowy Dzień Jogi.

Joga i zmiany

Ci z Was, którzy nas znają osobiście wiedzą, że od kilku lat praktykujemy jogę. Od ponad roku dosyć intensywnie, zawsze gdy to możliwe, pod okiem Justyny Jaworskiej. Joga zdecydowanie nas zmieniła, a proces nadal trwa. Przebudowuje nasze ciała i przemeblowuje także umysły. Każdy kto praktykuje regularnie może to potwierdzić. Lista korzyści, jakie czerpiemy z jogi jest bardzo długa. Uczy nas cierpliwości, wytrwałości, akceptacji, odpuszczania. Joga nas  inspiruje i pozwala poznać innych, cudownych ludzi, którzy także ją praktykują.

Joga i wnętrza

A co ma joga do wnętrz? W naszym przypadku bardzo wiele. Wpłynęła już na sam wybór obecnego mieszkania. Jednym z ważniejszych założeń przy wyborze było znalezienie takiego układu, gdzie nie tylko będziemy mieć osobną sypialnię i pracownię, ale też wystarczająco duży salon abyśmy mogli swobodnie obydwoje rozłożyć maty. Znaleźliśmy takie mieszkanie i korzystamy z tej przestrzeni z wielką chęcią. Minimalizm wystroju naszego salonu wynika między innymi z potrzeby stworzenia wnętrza, w którym nic nie będzie nas niepotrzebnie rozpraszało. Abyśmy nie tracili energii na przestawianie składanie i porządkowanie tego co zbędne.

Wchodząc na matę  jesteśmy tylko my, a wszystko wokół przestaje się liczyć. Czasem nawet mata nie jest potrzebna. Ja już się cieszę na te letnie, słoneczne dni gdy będę mogła poczuć ciepło promieni podczas powitania słońca, a trawa będzie mnie łaskotała w stopy. Zachęcam Was do ćwiczenia na łonie natury właśnie teraz.

małgosia joga

kruk małgosia joga

mostek małgosia joga

Joga Życia

Te zdjęcia zrobiłam w upalny, czerwcowy dzień  dwa lata temu, podczas warsztatów jogi we Włoszech z Małgosią Kłaniecką i Gerardem Szymańskim. Tęsknię za tamtym miejscem, ale wiem że jeszcze kiedyś tam wrócę. Jeśli mieszkacie w Katowicach lub okolicy i praktykujecie jogę, albo dopiero  chcielibyście zacząć polecam Wam zajęcia Małgosi i Gerarda  w Jodze Życia. W najbliższą niedzielę, właśnie z okazji Międzynarodowego Dnia Jogi, odbędą się tam bezpłatne zajęcia. Harmonogram znajdziecie na wydarzeniu.

Bądźcie architektami waszych wnętrz. Namaste!

Facebookpinterest

5 thoughts on “Joga modeluje każde wnętrze

  1. Za jogę i ja powoli się “biorę” – póki co jednak jakoś mi to tak opornie idzie 😉
    Jednak, moim noworocznym postanowieniem jest chociaż zacząć w tym roku – na pewno się uda! 🙂

    1. Warto! Możesz zacząć sama, od powitań słońca. Na YouTube znajdziesz wiele filmików instruktażowych. A jeśli brakuje Ci motywacji by zacząć samej, koniecznie idź do szkoły. W grupie jest zdecydowanie łatwiej.

  2. Najlepsze co mnie w życiu spotkało to turbosprężarka w samochodzie. Pewnie 3/4 dalej już nawet nie będzie czytać, bo co to ma do jogi. Ano to, moi mili, że dzięki turbosprężarce w samochodzie poznałem moją obecną żonę, która intensywnie jogę praktykuje. Co prawda oboje rozkładamy maty ale ona do ćwiczeń, a ja pod samochód, żeby wilka nie dostać. Ale to daje nam czas dla siebie, każdy go chyba potrzebuje. Każdy ma swoją pasję której poświęca swój czas. Wspólne to są tylko dzieci…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *