Praskie klimaty

Praskie klimaty odczarowane

Mieszkam tam, gdzie większość Warszawiaków i na drugą stronę Wisły wybieram się raczej przy specjalnych okazjach. Ta wydarzyła się w ostatni weekend i możecie mi wierzyć, że było warto. Praskie klimaty przyciągnęły mnie w pewien pogodny dzień.

Praga Północ wśród wielu osób nie cieszy się dobrą opinią. Obcokrajowcy, którzy odwiedzają Warszawę często w ogóle nie chcą tam zaglądać. Ciągnie się za nią mit dzielnicy niebezpiecznej, zaniedbanej, brzydkiej. Nie jest to obraz w pełni prawdziwy, bo Praga się zmienia. Już nie tylko Ząbkowska kusi kawiarniami i sklepami. Ciekawe miejsca otwierają się także na innych ulicach, ale to co pozostaje niezmienne to praski klimat nie do podrobienia. To właśnie tam, wśród starych kamienic można się poczuć jak w przedwojennej Warszawie, to tam zlokalizowany jest pewien ogród – punkt obowiązkowy niedzielnej wycieczki dla wielu rodzin z dziećmi. Mowa oczywiście o zoo.

praskie klimaty

Może was zaskoczę, ale ja akurat zoo nie odwiedzam. Zdecydowanie wolę Park Praski, a także pewne miejsce zlokalizowane po drugiej stronie tej samej ulicy.

praskie klimaty

To właśnie tam zobaczycie na przykład takie widoki.

praskie klimaty

Kto był, ten wie, że to miejsce to ZOO Market czyli warszawski targ miejski, jedyny i niepowtarzalny.

praskie klimaty

ZOO Market został otwarty w ubiegłym roku. Od samego początku jest ważnym punktem na mapie stolicy dla wszystkich osób zakochanych w vintage. Można tam kupić niepowtarzalne ubrania i bibeloty. Mnie przyciągnął konkretnie Warsaw Vintage Market.

praskie klimaty

praskie klimaty

praskie klimaty

praskie klimaty

Skarbnica ciuchów vintage

Niedzielne popołudnie, które tam spędziłam było wyjątkowo słoneczne, a atmosfera bardzo relaksująca. Każdy, kto przyszedł na łowy mógł w komfortowych warunkach szperać w setkach ubrań. Na miejscu była także przymierzalnia, więc o nietrafionych zakupach nie było mowy.    praskie klimaty

praskie klimaty

praskie klimaty

praskie klimaty

Na ZOO Markecie odbywają się także rożnego rodzaju wydarzenia i koncerty. O wszystkim dowiecie się zaglądając na ich Facebooka.

praskie klimaty

Moje oko przykuły oczywiście meble. Taką komodę chętnie bym przygarnęła.

praskie klimaty

praskie klimaty

Ten dzień nie byłby tak przyjemny gdyby nie towarzystwo. Dziękuję Patrycji z bloga patrycjastory.pl, Jessice z buszujacwcodziennosci.pl, Kasi z marionetkamody.pl  oraz Agnieszce i Marcie z e-margeritka.pl za miło spędzony czas.

praskie klimaty

Jesień na Pradze będzie urocza. Koniecznie tam zajrzyjcie.

Facebookpinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *