Dobry design dla zwierząt- wizyta w Hubuform

Dobry design dla zwierząt – czy istnieje?

Urządzając mieszkanie każdy z nas spędza długie godziny na poszukiwania właściwego koloru farby ściennej, odpowiedniej kanapy, pasujących dodatków. Oferta jest tak bogata, że może przyprawić o ból głowy. Co jednak w sytuacji, gdy na celowniku mamy nie zakup nowej lampy czy dywanu, a pasującego do wystroju wnętrza posłania dla psa czy estetycznego drapaka dla kota? W końcu zwierzaki to dla wielu z nas pełnoprawni członkowie rodziny i chcemy, by dobrze się czuły w naszych domach. W takim przypadku również możemy się nabawić bólu głowy, ale zdecydowanie nie z powodu nadmiaru. Dobry design dla zwierząt bardzo trudno jest znaleźć.

Czy Wam też zdarzyło się wyjść ze sklepu zoologicznego z pustymi rękami i  wrażeniem, że asortyment ogranicza się tylko do brzydkich psich pontonów w łapki lub kratkę i niepasujących do większości wnętrz beżowych drapaków? Czy Wy też macie dość zabawek, które rozpadają się na kawałki po 5 minutach od momentu gdy daliście je swojemu psu?  Znalazłam takie miejsce, w którym wszystkie te problemy znikają.  Oto jest Hubuform – sklep powstały z miłości do zwierząt i pięknie zaprojektowanych wnętrz, zlokalizowany na warszawskim Ursynowie.

Wywiad ze współwłaścicielką Hubuform

Odwiedziłam go jakiś czas temu i przeprowadziłam krótki wywiad z Moniką Kubicką-Buriak, która wraz z Kingą Husiatyńską założyła Hubuform.

Opowiedz jak to się zaczęło. Dlaczego otworzyłyście własny sklep?

Myślałyśmy od jakiegoś czasu o własnej firmie. Obydwie mamy zwierzęta: psa i kota. Poszukiwałyśmy dla naszych ulubieńców fajnych produktów jak: drapak, legowisko, kuweta, szelki itp. Niestety zamiast estetycznych, dobrze zaprojektowanych produktów jeszcze kilka lat temu można było kupić tanie, słabej jakości rzeczy sprowadzane z Chin. Zrobiłyśmy głębsze  rozeznanie naszego rynku oraz możliwości sprowadzania z zagranicy ciekawych produktów i tak  założyłyśmy Hubuform

dobry design dla zwierząt

Jak długo istnieje?

Firma istnieje już prawie 5 lat.

Oferta Hubuform jest bardzo różnorodna i można u Was kupić zarówno eko przysmaki, jak i ręcznie robione zabawki, kolorowe obroże oraz transportery do przewozu zwierząt w formie plecaka i puszyste kocyki. Co jest dla Was istotne przy wyborze produktów, dobry design dla zwierząt?

Staramy się mieć w ofercie różnorodne produkty, tak aby zaspokoić większość potrzeb właścicieli i ich pupili. Nadrzędną rzeczą jest jakość produktów, które pojawiają się w naszej ofercie. Duże znaczenie przywiązujemy do designu produktów, a także ich funkcjonalności. Nasze zainteresowanie architekturą wnętrz spowodowało, że poszukujemy produktów dobrze zaprojektowanych, po prostu ładnych. Na pewno takich, które same byśmy kupiły.

Cierpliwa psia klientka

 Czy klienci doceniają dobry design rzeczy dla zwierzaków?

Zdecydowanie tak. Trafiają do nas klienci ,którzy właśnie takich produktów poszukują. Mamy wielu stałych klientów, którzy polecają nas swoim znajomym.

Co najczęściej kupują?

Dla kotów są najczęściej drapaki tekturowe, kuwety, bardzo popularna jest kuweta Poopoopeedo, transportery, miski. Dla psów natomiast szelki, obroże, smycze oraz  legowiska i miski.

dobry design dla zwierząt

Kartonowe domki Animal Dream Land
dobry design dla zwierząt
Pojemniki na suchą karmę projektu Stefano Giovannoniego.

dobry design dla zwierząt

Koci domek z bawełny marki Meyou Paris

dobry design dla zwierząt

Tekturowe drapaki od polskiej marki House of Cats.

dobry design dla zwierząt

Kuweta Poopoopeedo

Czy istnieje wiele polskich marek produkujących akcesoria dla zwierząt?

Tak jest coraz więcej polskich firm , które zajmują się produkcją ciekawych akcesoriów dla kotów i psów. Jak np. Bowl & Bone – akcesoria , legowiska dla psów, Mykotty – drapaki dla kotów, Warsaw dog- szelki, obroże, smycze dla psów.

dobry design dla zwierząt

Posłania podróżne Luxury Dog

dobry design dla zwierząt

Drapak dla kota od MissPaper

dobry design dla zwierząt

Kolorowe smycze od BerryZoo

dobry design dla zwierząt

Piłeczki od Bowl&Bones i torba do przewozu zwierzaków Sleepypod.

dobry design dla zwierząt

Przepiękne obroże i smycze od fantastycznej marki Warsaw Dog

dobry design dla zwierząt

Miski Chicky od United Pets

Czy są produkty dla zwierząt, które Was zachwyciły, ale wiesz że w Polsce nie będą się dobrze sprzedawać?

Tak,  jest wiele takich produktów. Zwykle barierą jest cena jaką musiałyby mieć produkty w sprzedaży na naszym rynku.

dobry design dla zwierząt

Dlaczego napisałam tego posta

Ten wpis nie jest sponsorowany. Powstał ponieważ chciałam pokazać Wam sklep, w którym można kupić dobrze zaprojektowane i estetycznie wykonane akcesoria dla zwierząt ze szczególnym naciskiem na polskie marki. Jest ich coraz więcej, a jakość oferowanych przez nie produktów jest coraz lepsza. Jeśli znacie inne przykłady dobrego, polskiego designu dla zwierząt koniecznie napiszcie o tym w komentarzach.

Facebookpinterest

6 thoughts on “Dobry design dla zwierząt- wizyta w Hubuform

  1. Rany, jak mi się podobają te wszystkie domowe przedmioty dla zwierząt – aż żałuję, że nie mam kota – zauważyłam, że dla nich najczęściej tworzony jest niebagatelny dizajn jeśli chodzi o przedmiotu do domu 🙂 A dziewczyny z Hubuform są świetne!

    1. Faktycznie, masz rację! Łatwiej znaleźć coś ładnie zaprojektowanego dla kota niż dla psa. W naszej rodzinie jest i pies i kot więc musimy kupować więcej i bardziej różnorodnie, by mają różne potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *