Z wizytą we Wrocławiu- cz.2

Mój ostatni post był bogaty w słowa, ale ubogi w zdjęcia, więc dziś będzie na odwrót. Pokażę Wam kilka miejsc, które szczególnie mi się spodobały we Wrocławiu.

IMG_0763

Tuż obok Muzeum Narodowego znajduje się fantastyczne miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Podczas mojego poprzedniego pobytu we Wrocławiu bulwar był jeszcze zamknięty, ale na początku kwietnia wszystko było już gotowe.

IMG_0764

Zapach kwiatów niósł się daleko.

IMG_0765

Było tak gorąco, że na ulicy królowały letnie stroje.

IMG_0778

IMG_0775

Hala Targowa we Wrocławiu zachwyciła mnie architekturą z zewnątrz. Wewnątrz już nie robi takiego wrażenia. Warszawska Hala Mirowska wypada pod tym względem o niebo lepiej. Za to warszawiacy mogą pozazdrościć sprzedawanego w hali asortymentu. Owoce i warzywa, mimo że w większości importowane, wyglądały pięknie. W tym miejscu można nie tylko zrobić zakupy, ale także skorzystać z usług szewca, krawca, ksero, drukarni i wielu , wielu innych. Możliwość załatwienia tylu spraw w jednym miejscu uważam za bardzo dobry pomysł. Jeśli zajrzycie do Hali nie zapomnijcie odwiedzić także Cafe Targowa. To malutki lokal serwujący smaczną kawę Czarny Deszcz.

 

IMG_0767

IMG_0770

A wieczorem zrobiło się wprost magicznie…

IMG_0795

Warto odwiedzić Wrocław. To dobry kierunek na 3-4 dni, najlepiej przy dobrej pogodzie. To miasto w niektórych miejscach mocno przypominało mi Berlin, w innych z kolei Lwów. Jeśli będziecie tam dłużej niż tylko na weekend polecam odwiedzenie Nadodrza i spacer wśród kamienic, które niestety lata świetności mają już za sobą, ale nadal przyciągają wzrok.

Facebookpinterest

2 thoughts on “Z wizytą we Wrocławiu- cz.2

  1. Lubię podróże. Właśnie wróciłem niedawno z wycieczki do Berlina. Zaproponujecie jakieś atrakcyjne miejsce na następną wycieczkę w Europie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *