Kalendarz wydarzeń na drugą połowę roku 2018

Kalendarz wydarzeń na drugą połowę roku 2018

Zaczął się lipiec, a więc czas najwyższy na kalendarz wydarzeń na drugą połowę roku 2018. Na pewno jesteście ciekawi gdzie warto pojechać, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami w dziedzinie designu. To już kolejny raz, gdy tworzę dla Was takie zestawienie obejmujące wydarzenia w Polsce i Europie. Poprzednie znajdziecie tutaj.

Wydarzenia w Polsce

Już dziś zaczyna się Gdynia Design Days i potrwa do 15 lipca. GDD to coroczny festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym można będzie zobaczyć inspirujące wystawy, posłuchać wykładów i wziąć udział w warsztatach. Wszystko pod hasłem “Error”. Obecnie wszyscy kojarzymy to słowo z awarią systemu operacyjnego. Organizatorzy chcą nam zwrócić uwagę na stan wytrącenia z równowagi, w którym zawodzą wszystkie znane nam metody działania i szybko zmieniającą się rzeczywistość, w której jesteśmy zmuszeni do poszukiwania skutecznych, często niestandardowych rozwiązań. Będzie mowa o nadmiarze dóbr i impulsów oraz rozluźnieniu więzi, a także trybie offline, który dla wielu osób staje się trudno dostępnym luksusem. Festiwal w Gdyni ma być czasem rewizji dotychczasowych metod działania i poszukiwania nowych strategii. To najwyższy moment by określić, jakiego życia chcemy lub raczej jak określimy nasze limity, jak mówią organizatorzy na stronie o festiwalu.

Targi Warsaw Home odbędą się w dniach od 4 do 7 października, tak jak do tej pory w Ptak Expo pod Warszawą. Będzie to już trzecia edycja. O drugiej pisałam tu.  Po raz kolejny zwiększono powierzchnię targów, obecnie do pięciu hal, a wystawcy będą przypisani do pięciu kategorii: Furniture, Kitchen & Dining, Interior Finish oraz Deco. Motywem przewodnim będzie “Siła” co jest związane z dynamicznym rozwojem polskich marek meblowych. Podczas tegorocznego wydarzenia możemy liczyć na spotkanie z prawdziwą  gwizdą – Tomem Dixonem.

Wydarzenia w Europie

Formex 21-24  sierpnia w Sztokholmie. Byłam na  tych targach dwa lata temu, co opisałam tu. Formex to prezentacja skandynawskich marek wyposażenia wnętrz, ceramiki, tkanin a także ubrań i kosmetyków. Bardzo ważne wydarzenie dla tych, którzy lubią skandynawski design i czerpią inspirację z Północy. Każdego roku odbywają się dwie edycje- styczniowa i sierpniowa.  Tegoroczna ma hasło “Unexpected Gaterings” czyli “niespodziewane spotkania” pomiędzy twórcami różnych dziedzin. Jak piszą organizatorzy możemy oczekiwać unikatowych form inspirowanych kubizmem i surrealistami, w dziwnych formach, kształtach i różnych, ale zaskakująco pasujących do siebie stylach. Równocześnie, w dniach 20-26 w stolicy Szwecji będzie miał miejsce Summer Design Week czyli wydarzenie uzupełniające targi. Możemy się tam spodziewać wystaw, spotkań z twórcami i otwartych pracowni.

Paris Design Week odbędzie się w dniach 6-15 września. To będzie już ósma edycja. Oczekuję się, że targi odwiedzi około 100 000 gości. Oprócz wystaw i prezentacji marek przewidziano także networking oraz konkurs dla młodych twórców Rado Star Prize France. W wydarzeniu bierze udział około 200 showroomów, sklepów, galerii, restauracji i hoteli. Jednocześnie, w dniach 7-11 września odbędzie się Maison et object, czyli jedne z największych targów dla branży dekoracji wnętrz i dóbr konsumpcyjnych.

Helsinki Design Week – 6-16 września. Do odwiedzin tego wydarzenia bardzo namawiali mnie wystawcy, których spotkałam na Formexie w Sztokholmie. Organizatorzy podają, że w ubiegłorocznych targach wzięło udział około 160 000 gości. w tym roku zapowiadanych jest około 250 eventów.

London Design Festival– 15-23 września. To będzie szesnasta edycja i dziesiąta rocznica współpracy z V&A, czyli jednego z najbardziej znanych muzeów designu i z roku na rok festiwal jest coraz większy. W ubiegłym wzięło w nim udział około 445 000 osób z 75 krajów. Na odwiedzających czekają wystawy, wykłady, wycieczki,  Wytyczono w mieście dziesięć dystryktów związanych z festiwalem, a równocześnie odbywa się w Londynie cała gama targów designu – 100% Design w dniach 19 – 22, Decorex International, designjunction, Focus/18 and London Design Fair.

Ostatni kwartał roku

Po obfitujących w festiwale wrześniu i październiku przyjdzie czas na mniejsze, bardziej lokalne wydarzenia. Nie znaczy to jednak, że są one niewarte uwagi.

 Dutch Design Week Eindhoven 20-28 października. Program zostanie ogłoszony we wrześniu.

Brussels Furniture Fair 4-7 listopada. Są to targi mebli pochodzących z Belgii, Holandii, Francji, Niemiec, Włoch i innych europejskich państw.

Do mojego kalendarza wydarzeń na drugą połowę roku 2018 starałam się zebrać wszystkie najciekawsze targi i festiwale, które będą miały miejsce w najbliższych miesiącach. Jeśli uważacie, że jakiegoś wydarzenia zabrakło na tej liście, koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Facebookpinterest

2 thoughts on “Kalendarz wydarzeń na drugą połowę roku 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *