Kalendarz wydarzeń na 2018 rok

Branża wnętrzarska – kalendarz wydarzeń na 2018 rok

Jest połowa stycznia, więc już najwyższy czas na listę najważniejszych wydarzeń związanych z branżą meblarską i dekoracją wnętrz. Tak, jak w zeszłym roku skupiłam się na imprezach odbywających się w Europie. Ten kalendarz wydarzeń na 2018 rok zawiera  krótkie zestawienie na najbliższe pół roku, ułożone chronologicznie, wraz z opisem, czego można się po tych targach spodziewać.

Najważniejsze wydarzenia w styczniu

Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się imm cologne w Kolonii i potrwa do 21 stycznia.  Czego można się tam spodziewać? Ponad 1200 wystawców z 50 krajów zaprezentuje meble i dodatki zgodne z najnowszymi trendami. Wieść niesie, że już we wrześniu większość przestrzeni targowej była zarezerwowana, a 70% wystawców jest z poza Niemiec. Na pewno dużo się będzie mówiło o megatrendach na ten rok – wkrótce o nich napiszę. Gościem honorowym jest czeska projektantka Lucie Koldova.

Jeśli interesujecie się wzornictwem skandynawskim, z całego serca polecam Wam odwiedzenie Sztokholmu podczas targów Formex. Tradycyjnie każdego roku wydarzenie ma dwie edycje – na początku i w połowie roku. W 2018 to będzie 17-20 stycznia i 21-24 sierpnia. Styczniowa edycja za hasło przewodnie ma “A world of shapes” Moją relację z 2016 roku możecie przeczytać tu.

Tegoroczny Maison et Object w Paryżu odbędzie się w dniach 19-23 stycznia a druga edycja pod nazwą Paris Design Week będzie miała miejsce w dniach 9-13 września. Maison et Object składa się nie tylko z „Maison”-tego co związane z dekoracją wnętrz,  „Object”- skierowanego do właścicieli sklepów, ale też „Influences” czyli tym co innowacyjne, ale też wykonane z najwyższą dbałością i luksusowe. Podczas targów odbędzie się aż 70 wykładów i spotkań ze specjalistami. Projektantką roku M&O została Cecilie Manz reprezentująca styl skandynawski, a jako wschodzące talenty doceniono 6 włoskich twórców.

Luty i marzec

Drugim bardzo ważnym wydarzeniem w tym roku w Niemczech i jednym z ważniejszych w całej branży jest Ambiente we Frankfurcie,  które odbędzie się w dniach 9-13 lutego. Organizatorzy spodziewają się  prawie 4500 wystawców z prawie 100 krajów, którzy zaprezentują swoje produkty w trzech kategoriach: „Dining”, „Living” i „Giving”.  Warto pojechać chociaż raz, choćby z czystej ciekawości. O mojej wizycie w 2015 roku pisałam tu. Jest duża szansa, że w tym roku ponownie odwiedzę Ambiente.

Po raz kolejny warto zajrzeć do stolicy Szwecji 6-10 lutego na Stockholm Furniture and Light Fair. W ramach festiwalu odbędą się targi Stockholm Furniture Fair w halach targowych, a w samym mieście ponad 100 różnych wydarzeń związanych z designem.

Jubileuszowa, bo 10 edycja Arena Design w Poznaniu odbędzie się w dniach 6-9 marca. To będzie pierwsze liczące się w Polsce wydarzenie w tym roku.  Hasłem przewodnim będzie Pokolenia/Generations. Możemy się spodziewać około 1300 wystawców, a także wykładów i ciekawych spotkań. Tegorocznym gościem specjalnym jest marka Ligne Roset. Podczas tej edycji jury konkursu Top Design Award po raz kolejny wybierze i nagrodzi wyróżniające się produkty. Imprezie towarzyszą targi Meble Polska i Home Decor ze specjalną strefą Bloggers Zone. O ubiegłorocznych targach pisałam tu.

Kwiecień należy do Włochów

Salone del Mobile w Mediolanie  to prawdziwy must. Tam po prostu być trzeba chociaż raz na kilka lat. Rezerwujcie sobie 17-22 kwietnia. To największe i najważniejsze wydarzenie w ciągu roku. Będzie to już  57 edycja. Około 2000 wystaw i setki tysięcy odwiedzających. Jadąc do Mediolanu nie można pominąć International Furnishing Accessories Exhibition, EuroCucina i International Bathroom
Exhibition. Bardzo żałowałam, że nie udało mi się tam pojechać w ubiegłym roku i napisałam o tym tu.

Polskie wydarzenia drugiego kwartału roku

Wiadomością stycznia jest informacja o nowej dacie Łódź Design Festiwal, która jednych zaskoczyła, innych mniej (Ja należę do tej drugiej kategorii i jeśli czytaliście moje wpisy na temat ŁDF i Warsaw Home w Ptaku będziecie wiedzieli dlaczego 😉 Tym razem ŁDF odbędzie się w dniach 19-27 maja.

Z kolei Gdynia Design Days odbędzie się w dniach 6-15 lipca. Niestety na informacje o tegorocznym haśle przewodnim i wystawach jeszcze musimy poczekać, ale mając na uwadze edycję sprzed dwóch lat, o której pisałam tu zachęcam Was odwiedzenia tego wydarzenia.

Mam wiele planów związanych z odwiedzinami wymienionych przeze mnie wydarzeń. Mam nadzieję, że uda mi się dotrzeć chociaż na 1/3. A Wy na które imprezy się wybieracie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

 

Facebookpinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *