Kalendarz wydarzeń na 2017 rok

Każdego roku na całym świecie odbywa się kilkaset imprez związanych z designem i wnętrzami. Postanowiłam zebrać te, które z mojego punktu widzenia są najciekawsze. Skupiłam się na Europie, oczywiście ze szczególnym uwzględnieniem Polski.

imm Cologne w Kolonii odbędzie się 16-22 stycznia, a więc start już za kilka dni. Niestety nie uda mi się tam teraz pojechać. Liczę, że w przyszłym roku przekażę Wam relację z pierwszej ręki. A czego można się spodziewać w tym roku? 1200 wystawców z 50 krajów zaprezentuje meble i dodatki zgodne z najnowszymi trendami, a także futurystyczne rozwiązania. Po raz pierwszy targom będzie towarzyszyło wydarzenie skoncentrowane na wyposażeniu kuchni, czyli LivingKitchen 2017.

Maison et Object w Paryżu 20-24 stycznia, za hasło przewodnie wybrano “House of games”. Co dokładnie to oznacza, mam nadzieję dowiedzieć się od tych, którzy w tym wydarzeniu wezmą udział. Ja niestety wyjazd do Paryża na razie muszę sobie odpuścić.  Maison et Object składa się nie tylko z “Maison”-tego co związane z dekoracją wnętrz,  “Object”- skierowanego do właścicieli sklepów, ale też “Influences” czyli tym co innowacyjne, ale też wykonane z najwyższą dbałością i luksusowe.

Ambiente we Frankfurcie 10-14 lutego to około 4.400 wystawców z całego świata, którzy zaprezentują swoje produkty w trzech kategoriach: “Dining”, “Living” i “Giving”.  Warto pojechać chociaż raz, choćby z czystej ciekawości. A jeśli prowadzi się sklep, to warto bywać co roku. O mojej wizycie w 2015 roku pisałam tu.

Arena Design w Poznaniu odbędzie się w dniach 14-17 marca. To będzie 9 edycja i pierwsze liczące się w Polsce wydarzenie w tym roku. Mam nadzieję, że tym razem będą mogla zdać Wam relację. Imprezie towarzyszą targi Meble Polska i Home Decor. Z tego co obserwuję, zdania co do jakości Arena Design są podzielone, dlatego tym bardziej mi zależy by wyrobić sobie własne.

Salone del Mobile w Mediolanie 4-9 kwietnia. Największe i najważniejsze wydarzenie w ciągu roku. To już będzie 56 edycja. Setki wystaw i tysiące, a właściwie setki tysięcy odwiedzających. Napiszę krótko. Tam po prostu trzeba być, będę i ja.

DMY czyli International Design Festival w Berlinie odbędzie się w czerwcu. Na razie wiadomo jedynie, że będzie w tym samym miejscu czyli w Kraftwerk w dzielnicy Kreuzberg. Do tej pory miałam okazję dwa razy uczestniczyć w tej imprezie. Za pierwszym byłam zachwycona,  tutaj znajdziecie informację, za drugim zdegustowana, o czym pisałam tu.

Gdynia Design Days 30 czerwca-9lipca. Mając na uwadze zeszłoroczną edycję o  tym wydarzeniu mogę wypowiadać się właściwie w samych superlatywach. Świetnie zorganizowane, ciekawe wystawy w bardzo fajnym otoczeniu. Może tym razem uda mi się wziąć udział także w warsztatach i wykładach. O Gdynia Design Days w 2016 roku pisałam tu.

Paris Design Week 8-12 września wydaje się być godny uwagi. Czy słusznie, to się okaże.

Formex 23-26 sierpnia w Sztokholmie. Byłam na poprzedniej edycji, co opisałam tu. Formex to prezentacja skandynawskich marek wyposażenia wnętrz, a także ubrań i kosmetyków. Bardzo ważne wydarzenie dla tych, którzy lubią skandynawski design i czerpią inspirację z Północy. Każdego roku odbywają się dwie edycje- styczniowa i sierpniowa.

London Design Festival– 16-24 września. Londyn aspiruje do bycia światową stolicą designu. Czy nią jest, nie jestem pewna, ale bardzo chciałabym się przekonać dlatego planuję w tym roku wziąć udział w tym wydarzeniu.

Poznań, Mediolan, być może Berlin i Londyn, a także różne polskie miasta to cele moich tegorocznych podróży. Trzymajcie kciuki, by udało się te plany wcielić w życie.

P.S. Na liście brakuje warszawskich Targów Rzeczy Ładnych oraz Wzorów, bo daty jeszcze nie zostały upublicznione. Co roku odbywają się dwie edycje- wiosenna i przedświąteczna. Wielokrotnie pisałam o tych targach, m.in. tu, tu i tu

Facebookpinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *